Zmarł dh Mieczysław Hojan

ROZKAZ SPECJALNY

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że we wtorek na Wieczną Wartę odszedł harcmistrz Mieczysław Hojan. Podczas swojej harcerskiej służby Druh Mietek pełnił wiele funkcji instruktorskich od drużynowego począwszy na członku Rady Naczelnej skończywszy. Czterokrotnie był delegatem na Zjazd ZHP. W latach 60-tych pełnił funkcję komendanta Hufca Bydgoszcz-Miasto, później był kierownikiem Wydziału Harcerskiego Chorągwi Bydgoskiej. Przez wiele lat przewodniczył Komisji Historycznej Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP. Prowadził ponad 50 obozów, zimowisk i kursów instruktorskich. Napisał 5 harcerskich książek, a 4 był współautorem. 51 broszur szkoleniowych, organizacyjnych i historycznych, drugie tyle artykułów w Kalendarzu Bydgoskim, czasopismach harcerskich, a także 45 numerów chorągwianego wydawnictwa "W harcerskim kręgu", to kopalnia wiadomości, informacji i dokument rzetelnej wiedzy Druha Hojana, którą zawsze chętnie ze wszystkimi się dzielił. Czuwaj, Druhu Mietku!

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 20 sierpnia o godz. 14.00 na cmentarzu przy ul. Ludwikowo w Bydgoszczy.

Z kroniki ślubnej

Monice i Marcinowi Goncerzewicz

Samych radosnych chwil na nowej drodze życia

Życzy harcerska brać Hufca Bydgoszcz-Miasto

Odwołany dyżur 15.06.2015

Dyżur zastępczyni komendantki d.s. pracy z kadrą, Elżbiety Kemnitz w dniu 15.06.2015 został odwołany.

Spotkanie Hufcowej Kapituły Wędrowniczej 20.06.2015

Druhny i Druhowie!

Najbliższe spotkanie Hufcowej Kapituły Wędrowniczej odbędzie się 20 czerwca 2015 (sobota) podczas zlotu hufca, w godzinach 16:00 – 18:00 w Pólku k. Koronowa.
Na zgłoszenia mailowe
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy do 19.05.15 do godziny 20.00.
W treści zgłoszenia proszę zawrzeć: imię i nazwisko, jednostkę, cel przybycia oraz numer telefonu.

Proszę także o zapoznanie się z nowym regulaminem kapituły umieszczonym na stronie hufca w zakładce zespoły i proszę o korzystanie z wzorów prób, dostępnych w ww. regulaminie.

Po otrzymaniu zgłoszenia kapituła odeśle maila zwrotnego.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

pwd. Damian Pietruszyński

XXII Zlot Hufca Bydgoszcz-Miasto

Podczas tegorocznego Zlotu będziemy realizować zadania w ramach programu GAT.

Na zgłoszenia czekamy do 12 czerwca.

Jeżeli już dziś wiecie, że wasza drużyna wybiera się na zlot, proszę o informację.

Karta zgłoszenia

Czekamy również na zgłoszenia do drużyny sztabowej.

Do zobaczenia na Zlocie

Beata Kobus

Odwołany dyżur 27.05.2015

Dyżur instruktorki d.s. organizacyjnych, Anny Oliwkowskiej, w dniu 27.05.2015 został odwołany.