Czwartkowy dyżur pwd. Damiana Grzegorczyka odwołany

Dyżur członka Komendy Hufca ds. promocji i informacji, pwd. Damiana Grzegorczyka, w czwartek 21 stycznia zostaje odwołany. Zainteresowanych zapraszamy na kolejny dyżur w czwartek 28 stycznia, a w pilnych sprawach wysłać wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Posiedzenie Kapituły Stopni Wędrowniczych - 9 lutego

Najbliższe spotkanie Hufcowej Kapituły Wędrowniczej odbędzie się 9 lutego 2016 (wtorek), w godzinach 17:00 – 20:00 w siedzibie Hufca Bydgoszcz–Miasto, ul. Dworcowa 56. Na zgłoszenia mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy do 7 lutego 2016 do godziny 20:00. W treści zgłoszenia proszę zawrzeć: imię i nazwisko, jednostkę, cel przybycia oraz numer telefonu. Po otrzymaniu zgłoszenia kapituła odeśle maila zwrotnego. Ilość miejsc jest ograniczona i wynosi 8 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Kapituła Wędrownicza Hufca Bydgoszcz - Miasto

XLII Harcerski Bydgoski Bieg Nocny „Bydgoszcz, jakiej nie znacie”

Już po raz czterdziesty drugi harcerze spotkają się w zimową noc, aby wziąć udział w Harcerskim Bydgoskim Biegu Nocnym. Wędrując ulicami Bydgoszczy poznają jej zakątki i sekrety. Z pozoru wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, w jak ciekawym miejscu mieszkamy – ale czy na pewno znamy wszystkie tajemnice Bydgoszczy? Co wiemy o odległych miejscach, ukrytych w lesie fabrykach i zagadkach? Czego jeszcze nie odkryliśmy na temat ścisłego centrum Bydgoszczy, co skrywa się pod Starym Rynkiem? Te i inne niesamowite historie czekają, aby je odkryć!

Czytaj więcej: XLII Harcerski Bydgoski Bieg Nocny „Bydgoszcz, jakiej nie znacie”

Czwartkowy dyżur phm. Marty Borkowskiej odwołany

Dyżur Zastępczyni Komendantki Hufca ds. pracy z kadrą, phm. Marty Borkowskiej, 7 stycznia 2015 zostaje odwołany. Zainteresowanych druhna Marta zaprasza na kolejny dyżur, we wtorek 12 stycznia.

Aż trzy statuetki NIEZWYCZAJNYCH trafiły do Bydgoszczy

Wczoraj w Brodnicy miała miejsca wielka gala, która podsumowała plebiscyt "NIEZWYCZAJNI Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP". W każdej z trzech kategorii mieliśmy swojego, bydgoskiego reprezentanta. W dwóch z nich zwyciężyli nasi instruktorzy - hm. Beata Kobus w kategorii "Aktywność obywatelska" oraz hm. Mirrela Makulska-Nowaczyk w kategorii "Praca z kadrą". Kapituła plebiscytu wręczyła jeszcze jedną statuetkę z kategorii "Harcerska innowacja", również naszej instruktorce - hm. Helenie Karabasz. Gratulujemy druhnom! Dziękujemy również wszystkim za wsparcie oraz głosy. 

Poniżej umieszczamy dokładne wyniki głosowania. 

Czytaj więcej: Aż trzy statuetki NIEZWYCZAJNYCH trafiły do Bydgoszczy

Harcerstwo słowem malowane

Zespół zadaniowy "COOLtura" zaprasza wszystkich członków ZHP do udziału w konkursie recytatorski "Harcerstwo słowem malowane", który odbędzie się 9 stycznia 2016 roku w budynku Biblioteki Głównej w Bydgoszczy przy ul. Stary Rynek 24. 

Czytaj więcej: Harcerstwo słowem malowane

Ponad 100 bydgoskich zuchów i harcerzy podczas przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju do Polski!

10 grudnia we wczesnych godzinach porannych reprezentacja Hufca ZHP Bydgoszcz Miasto licząca w tym roku przeszło 110 uczestników wyruszy po Betlejemskie Światło Pokoju. W skład hufcowej reprezentacji wchodzą zuchy, harcerze i instruktorzy ze środowisk: Szczepu 7 BDH „Zielona Siódemka”, Szczepu „Zawiszanie", Szczepu 9 "Infantis Silvae", Szczepu „Pod Wiatr” oraz Szczepu „Zielone Szeregi”.