Sprawozdanie Komendy 2013 - 2015

Druhny i Druhowie!

Przedstawiamy poniżej sprawozdanie z działalności komendy i komendantki hufca za okres od 24 listopada 2013 r. do 17 października 2015 r.

SPRAWOZDANIE

Odwołany dyżur 29.09.2015

Dyżur zastępczyni komendantki d.s. pracy z kadrą, Elżbiety Kemnitz w dniu 29.09.2015 został odwołany.

Spotkanie Komisji Stopni Instruktorskich

Hufcowa Komisja Stopni Instruktorskich zaprasza na spotkanie 28.09.2015 od godziny 16:30. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny z Przewodniczącą KSI 600 430 828, w celu ustalenia godziny przyjęcia. Ilość miejsc jest ograniczona.

Spotkanie Hufcowej Kapituły Wędrowniczej 16.09.2015

Druhny i Druhowie!

Najbliższe spotkanie Hufcowej Kapituły Wędrowniczej odbędzie się 16 września 2015 (środa), w godzinach 17:00 – 20:00 w Hufcu Bydgoszcz-Miasto, ul. Dworcowa 56 II piętro.
Na zgłoszenia mailowe
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy do 14.09.15 do godziny 20.00.
W treści zgłoszenia proszę zawrzeć: imię i nazwisko, jednostkę, cel przybycia oraz numer telefonu.

Proszę także o zapoznanie się z regulaminem kapituły umieszczonym na stronie hufca w zakładce zespoły i proszę o korzystanie z wzorów prób, dostępnych w ww. regulaminie.

Po otrzymaniu zgłoszenia kapituła odeśle maila zwrotnego.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


pwd. Damian Pietruszyński

Zmarł dh Mieczysław Hojan

ROZKAZ SPECJALNY

 Z głębokim żalem zawiadamiamy, że we wtorek na Wieczną Wartę odszedł harcmistrz Mieczysław Hojan. Podczas swojej harcerskiej służby Druh Mietek pełnił wiele funkcji instruktorskich od drużynowego począwszy na członku Rady Naczelnej skończywszy. Czterokrotnie był delegatem na Zjazd ZHP. W latach 60-tych pełnił funkcję komendanta Hufca Bydgoszcz-Miasto, później był kierownikiem Wydziału Harcerskiego Chorągwi Bydgoskiej. Przez wiele lat przewodniczył Komisji Historycznej Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP. Prowadził ponad 50 obozów, zimowisk i kursów instruktorskich. Napisał 5 harcerskich książek, a 4 był współautorem. 51 broszur szkoleniowych, organizacyjnych i historycznych, drugie tyle artykułów w Kalendarzu Bydgoskim, czasopismach harcerskich, a także 45 numerów chorągwianego wydawnictwa "W harcerskim kręgu", to kopalnia wiadomości, informacji i dokument rzetelnej wiedzy Druha Hojana, którą zawsze chętnie ze wszystkimi się dzielił. Czuwaj, Druhu Mietku!

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 20 sierpnia o godz. 14.00 na cmentarzu przy ul. Ludwikowo w Bydgoszczy.

Z kroniki ślubnej

Monice i Marcinowi Goncerzewicz

Samych radosnych chwil na nowej drodze życia

Życzy harcerska brać Hufca Bydgoszcz-Miasto