Odprawa drużynowych - wrzesień

Komenda Hufca zaprasza na 1. w tym roku harcerskim odprawę drużynowych, która odbędzie się 19 września br. o godzinie 17.30 w biurze Komendy Hufca.

Harcerski start

Nowy rok szkolny już trwa, a więc i harcerski się rozpoczyna! Instruktorka ds. programu Hufca zaprasza wszystkie jednostki do wzięcia udziału we wspólnej imprezie, która po raz kolejny oficjalnie otwiera nowy rok - jest to Harcerski Start. Jednostki do wyboru będą miały aż 4 różne trasy i atrakcje! Regulamin i szczegóły poniżej.

Do pobrania tutaj (klik).

Harcerski start

Spotkanie Kapituły Wędrowniczej - 12 września

Najbliższe spotkanie Hufcowej Kapituły Wędrowniczej odbędzie się 12 września (poniedziałek), w godzinach 17:00 – 19:30 na Wyspie Młyńskiej (schody, widok na Operę).

Na zgłoszenia mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy do 10 września 2016 do godziny 20:00. W treści zgłoszenia proszę zawrzeć: imię i nazwisko, jednostkę, cel przybycia oraz numer telefonu. Po otrzymaniu zgłoszenia kapituła odeśle maila zwrotnego. Ilość miejsc jest ograniczona i wynosi 8 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Kapituła Wędrownicza Hufca Bydgoszcz - Miasto

Kurs przewodnikowski "Szlakiem skautmistrzów"

Jesień to początek - roku szkolnego, harcerskiego. Złote liście i ostatnie ciepłe dni - aż chce się działać i rozwijać! Na przeciw tym chęciom wychodzi Hufcowy Zespół Kadry Kształcącej, organizując kolejny kurs przewodnikowski - w tym roku pod nazwą "Szlakiem skautmistrzów".

Ankieta aplikacyjna do pobrania tutaj (klik).

Link do wydarzenia na Facebooku.

Czytaj więcej: Kurs przewodnikowski "Szlakiem skautmistrzów"

Festiwal Radosnych Serc - poszukiwani wolontariusze

"...i nieść chętną pomoc bliźnim" - każdy prawdziwy harcerz zna dobrze te słowa, bo choć może jeszcze nie wypowiedział ich przy obrzędowym ognisku, to na pewno ma je w sercu. Przed harcerzami starszymi i wędrownikami otwiera się szansa, by słowa stały się czynem!

W dniach 26-28 sierpnia w Bydgoszczy po raz kolejny organizowany będzie Festiwal Radosnych Serc. Potrzeba wolontariuszy do różnych zadań.

26.8, piątek:

- Obsługa szatni w Pałacu Młodzieży w godzinach 7 - 12 i 12 - 18, po trzy osoby na turę

- Oprowadzanie grup po mieście (zaprowadzanie w określone miejsce) w godzinach 9.30 - 18, 5 osób

- Wydawanie kolacji w 3 bursach (ul Karłowicza, ul. Swarzewska, Internat Zespołu Szkół Drzewnych) w godzinach 18 - 22, po 2 osoby na miejsce

- Rozdawanie ulotek i pomoc organizacyjna w godzinach 12 - 18, dwie osoby

27.8, sobota:

- Wydawanie śniadań w 3 bursach (ul Karłowicza, ul. Swarzewska, Internat Zespołu Szkół Drzewnych) w godzinach 6.30 - 10.30, po 2 osoby na miejsce

- Pomoc na stoisku na Wyspie Młyńskiej w godzinach 12 - 21, 2 osoby

- Pomoc organizacyjna w godzinach 11 - 20, 2 osoby

Chętni do pełnienia harcerskiej służby proszeni są o kontakt z druhem Michałem Michalski (mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do 22 sierpnia, godziny 20.

Więcej o festiwalu na: http://www.festiwalradosnychserc.pl/o-festiwalu/idea/

Zatwierdzanie obozów

Druhno, Druhu Komendancie Obozu - a czy Ty zatwierdziłeś już swój OBÓZ?

Nie? Ale chcesz? Wobec tego skontaktuj się telefonicznie i umów na indywidualne spotkanie z pełnomocnikiem Komendantki Hufca ds. HALiZ, druhem Michałem Michalskim. Numer: 793 971 693